Official


“Official” kelimesi İngilizce asıllı bir lafız olup, kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır. “Officium” kelimesi “uhde” yahut “iş” demeına hasılat. Kelimenin kökeni Roma İmparatorluğu’na kadar uzanır ve “officium” terimi, Roma İmparatorluğu’nda patronaj ve hükümet emeklerinde kullanılırdı.

ılımlı Çağ boyunca, “official” kelimesi, hükümet yahut kilise tarafından atanmış bir görevliyi tanımlamak için kullanılmaya başlandı. Bu görevliler, örneğin devlet daireleri yahut kiliselerde çeşitli emeklerle mesuliyetli olan kişilerdi.

Zamanla, “official” kelimesi henüz geniş anlamlar kazandı ve resmi yahut yetkili bir konumda kâin herhangi bir kişdüzgün tanımlamak için kullanılmaya başlandı. Hasetmüzde, “official” kelimesi genellikle hükümet, spor yahut iş dünyası gibi resmi bir konumda kâin kişgelecek yahut kurumları tanımlamak için kullanılır.

Özetle, “official” kelimesinin kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır ve Roma İmparatorluğu’nda kullanılan bir terimdir. Zamanla, lafız resmi yahut yetkili bir konumda kâin herhangi bir kişdüzgün tanımlamak için kullanılmaya başlamıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

takipci satin al https://uskudaradak.name.tr/ https://futbolkariyeri.name.tr/ https://seskayitlari.name.tr/ https://boyabadana.name.tr/ https://endustriyeltavukculuk.name.tr/ https://whattobuy.enpatika.com/ https://whichbrand.enpatika.com/ https://whichcultureforme.enpatika.com/ https://whatcompany.enpatika.com/ https://golfequipment.enpatika.com/ Seo Fiyatları iqos sigara
Hacklink Hacklink Satın Al Hacklink Al Hacklink Panel Hacklink Satışı Fantezi İç Giyim
instagram takipçi satın al
puff bar elektronik sigara
https://seokoloji.gen.tr
Puro Satın Al