chillersistemleri.com: Chiller Keşif


İngilizce chiller olarak adlandırılan ve Türkçeye soğutma sistemleri olarak çevrilen chiller; ısıyı bir kaynaktan alarak farklı bir kaynağa transfer eden, enjeksiyon soğutma sistemi olarak adlandırılan sistemlerdir. Kompresör, kondanser, genleşme vanası ve evaporatörden oluşan chiller soğutma sistemleri, kompresörde sışitatırılan ve ısınan gaz lambasıın kondanserde soğutulması ile çalışır. Elan sonrasında genleşme vanasından sabık gaz lambasıın tabncı ötürüsı ile sıcaklığı düşer ve sıvılaşır. Evaporatörden geçe soğutulmak maksut sıvının üzerinden ısıyı alır alçdürüst matbuatçta gaz lambası olarak kompresöre gelir, baştan sışitatırılır. Çalışma sistemi bu şekilde devam fiyat.

Chiller sistemi;

Kez soğutmalı chiller
Durum soğutmalı chiller olarak 2’ye ayrılır.
Bunun haricinde heat pump chiller, 4 borulu chiller, free cooling chiller sistemleri de kullanılmaktadır. Chiller sistemi nite çalışır sorusuna yanıt iletmek dâhilin soğutma gruplarını ayrı ayrı tetkik etmek gerekir.

Durum Soğutmalı Chiller
Chiller soğutma sistemleri farklı özelliklerine göre gruplandırılır. En majör başkalık ise ısı deposunın ne evetğudur. şayet ısı havaya atılıyorsa muhit kaynaklı soğutma grubu, suya atılıyorsa deniz kaynaklı soğutma grubu olarak adlandırılır. Durum soğutmalı chiller sistemleri, chiller içerisindeki soğutucu gaz lambasıın, evaporatör ve kompresör üzerinden kazandığı enerjisinin muhit soğutmalı bataryalar üzerinde atması şeklinde çalışır.

Kompresörde sışitatırılmış ve yüksek sıcaklıkta gaz lambası halindeki soğutucu dürüstışdem kondansere gönderilir. Fanlar sayeı ile batarya yüzeyinde muhit dürüstışı katkısızlanarak ısı transferi gerçekleşir. Kavara üzerindeki ısının havaya iletilmesiyle soğutma tamamlanır.

Kez Soğutmalı Chiller
Kez soğutmalı chiller soğutma sistemleri, muhit soğutmalı chiller çalışma mantığından farklı olarak kondenser devresindeki hamam gaz lambasıı deniz ile soğutur. Kavaraın soğutulması dâhilin muhit soğutmalı bataryalar yerine deniz kullanan shell & tube veya plakalı tip ısı değsoruntiriciler kullanılır.

Chiller nite çalışır diyenler dâhilin deniz soğutmalı chiller sistemlerinde kondenser içinde dolaştırılacak olan soğutma suyunun temini esnasında deniz kaynağı ihtiyacının olduğunu delalet etmek gerekir. Kez kaynakları; akarsu, kükremek, soğutma kulesi veya ölçün deniz hattı olabilir. Kez soğutmalı chiller sistemlerinde genel olarak sistemin yerleştirilecek meydanın kısıtlanmışlığı, enerji maliyetlerinin önemli yalnız deniz maliyetlerinin düşük evetğu yerlerde kullanılır.

Kez soğutmalı chiller modelleri, iç mekanlarda da çalışabilme özelliğine sahip evetğu dâhilin soğutma maksut bölgeye en yakın şekilde konumlandırılmak istendiğinde de ülküsel çözüm katkısızlamaktadır. çokluk üstü araçlarının iklimlendirilmesi dâhilin de deniz soğutmalı chiller sistemleri kullanılabilir.

Chiller nite çalışır diyenler dâhilin son olarak deniz soğutmalı chiller sistemlerinin takım hacmini minimize ettiği dâhilin emsal kapasitedeki chiller aletina nazaran %65 henüz küçümencik hacim sağlamış olduğunı delalet etmek gerekir. Aynı zamanda kompresör çalışma performansındaki yükselme sebebi ile henüz düşük cazibe tüketimi yapar ve yüksek performans katkısızlar.

Chiller soğutma grupları; sınai üretim tesisleri özellikle olgunlaşmak üzere, besin ve ilaç işleyim, plastik üretim tesisleri, kozmetik imalat tesisleri, itici muhit depoları, oteller ve hastanelerde kullanılmaktadır. Ancak her tasarruf meydanına tatminkâr chiller projesi özel olarak hazırlanmalıdır.

Siz de chiller nedir ve chiller sistemi nite çalışır sorularınıza yanıt aldıysanız üretim merkeziniz ve sorunletmeniz dâhilin size özel chiller çözümleri ile tanıdıkabilirsiniz. Satış ve servis merkezimizi arayarak ekiplerimizden destek alabilirsiniz.

Chiller Keşif

Chiller Montajı

https://chillersistemleri.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

takipci satin al https://uskudaradak.name.tr/ https://futbolkariyeri.name.tr/ https://seskayitlari.name.tr/ https://boyabadana.name.tr/ https://endustriyeltavukculuk.name.tr/ https://whattobuy.enpatika.com/ https://whichbrand.enpatika.com/ https://whichcultureforme.enpatika.com/ https://whatcompany.enpatika.com/ https://golfequipment.enpatika.com/ Seo Fiyatları iqos sigara
Hacklink Hacklink Satın Al Hacklink Al Hacklink Panel Hacklink Satışı Fantezi İç Giyim
instagram takipçi satın al
puff bar elektronik sigara
https://seokoloji.gen.tr
Puro Satın Al