Astroloji Nedir?


Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve öteki asuman cisimlerinin insanlar üzerindeki etkilerini inceleyen bir asuman ilim dalıdır. Bu ilim dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce senedir insanların evetşamlarına doğrultu veren bir mabeyinç olmuştur ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çalışmalarında, çeşitli asuman cisimlerinin insanların yabanlık özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve hatta gelecekteki hayatlarına etkileri incelenir. Bunlar çoğunlukla Burç Yorumları adı altında mimarilır.

  • Astrologlar, mevlit tarihleri, mevlit saatleri ve mevlit bölgeleri gibi zatî detayları kullanarak, insanların burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanlar üzerindeki etkileri incelenir ve bu bilgiler, mevlit haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlarına hayatlarında tamam adımları atmaları yürekin tavsiyelerde bulunur ve yolculuk gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri arasında, gezegenlerin hareketlerini tamlayan astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini temsil fail ritüel burçları ve mevlit haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak taraf alır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Tevellüt hariktalrında farklı alanları temsil fail evlerdir.
Ayın Burçları Ayın yıl zarfında ne burçta olduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçtan oluşan çecik şeklinde bir asuman haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne derece insanların hayatlarına doğrultu veren bir disiplindir. Zaman de insanlar, insanların burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine mehabetli rağbet göstermektedirler. Bununla müşterek astrolojinin uygulanması ve yararlanmaı dair belirli görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri adına getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, çoğunlukla mevlit haritası yorumlamak, yabanlık analizi geçirmek, aşk ve ilinti astrolojisi, kariyer astrolojisi, finansal astroloji, dirimlik astrolojisi gibi konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin dirlikındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında ne meslekte ne derece başarılı olacakları dair astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Tevellüt haritası yorumlamak, astrologların en zemin görevlerinden biridir. Kişinin mevlit geçmişine, saatine ve adına için hazırlanan mevlit haritası, kişinin potansiyellerini ve hayatını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yapmış oldukları yorum ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Fakat astrolojinin katiyetle bir encam tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği bile unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan gibi başarılı astrologlar, astrolojinin sadece bir rehberlik aracı bulunduğunun altını özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji hakkında elan şu denli haber sahibi tutulmak istiyorsanız, biryoğun terimle zıtlaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin yürekin Astroloji Terminolojisi’ni esrarkeşfetti. Bu terimler, burç yorumları ve mevlit haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi yürekin kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan kuzey grupları olarak görülür. Burçlar, bir mevlit geçmişine için belirlenir ve biryoğun kişiye için yabanlık ve gelecekteki olaylar hakkında haber verebilir.

  2. Kükremek ıtır: Genellikle 23 Orak ayı – 22 Ağustos tarihleri arasında doğanlar yürekin kullanılan bir burçtur. Yaratıcı, cömert ve özgüvenli yabanlık özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Ay ıtır: Tevellüt haritasında Ay’ın olduğu burçtur. Ay burcu, bir kişinin duygusal yönden ne hissettiğine, hassasiyetine ve soluk aldığı gibi evetşama şekline eser değer.

Burç yorumlaması hakkında çok şu denli haber sahibi tutulmak yürekin, astroloji terminolojisine aşina tutulmak önemlidir.

ıstılah Manaı
Tevellüt haritası Bir kişinin mevlit simultane gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Tevellüt simultane yükselen burçtur. Kişinin kendini deyiş etme şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi hakkında haber verir.
Natal harita Tevellüt andaçndaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin dirlikındaki olaylar ve yabanlık özellikleri ile ait ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde hareket ederken bir diğer gezegen veya burçla kesişmesidir. Bu, kişinin dirlikındaki etkilere eser edebilir.
Retrolar Bir gezegenin doğrultuünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde bileğdavranışimlere eser edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak azıcık çaba gerektirse bile, tamam bir şekilde kullanıldığında, yabanlık analizi, encam tahmini ve elan pek çok süje hakkında haber ita dair bayağı bileğerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

takipci satin al https://uskudaradak.name.tr/ https://futbolkariyeri.name.tr/ https://seskayitlari.name.tr/ https://boyabadana.name.tr/ https://endustriyeltavukculuk.name.tr/ https://whattobuy.enpatika.com/ https://whichbrand.enpatika.com/ https://whichcultureforme.enpatika.com/ https://whatcompany.enpatika.com/ https://golfequipment.enpatika.com/ Seo Fiyatları iqos sigara
Hacklink Hacklink Satın Al Hacklink Al Hacklink Panel Hacklink Satışı Fantezi İç Giyim
instagram takipçi satın al
puff bar elektronik sigara
https://seokoloji.gen.tr
Puro Satın Al